Automatické baliace stroje KMK R1 / R2 / R3 / F2Automatické baliace stroje do siete KMK R1 / R2 / R3

Stroj na balenie zemiakov, zeleniny a podobných produktov je určený pre automatické balenie do sieťového úpletu, dodávaného v roliach, pre balenie po 2,5 – 25 kg.
Baliaci materiál je dodávaný vo forme polohadice z hornej časti otvorenej. Na uvažovanej šírke sáčku sú obe vrstvy úpletu medzi sebou zvarené.
Zmena veľkosti sáčkov sa dosahuje výmenou rolky baliaceho materiálu a jednoduchým prestavením polohy výšky odvíjacieho navijaku cievky baliaceho materiálu, stranovým posunutím tepelných  deliacich elementov a mechanického snímača pre snímanie boku sáčkov.
Po naplnení sa predom navážený materiál  v sáčkoch zašíva s pomocou robustného jednoniťového šijacieho stroja FISCHBEIN F (prevedenie R1) alebo dvojniťového FISCHBEIN Empress 100 (prevedenie R3), prípadne FISCHBEIN Empress 200 (prevedenie R3). 
Podľa rozmerov sáčkov (ich výšky) sa nastavuje výška vynášacieho dopravníka.
Dávkovanie materiálu plneného do úpletov zabezpečuje niektorý z typov automatických váh, čím je zaistená automatická bezobslužná prevádzka.

Stroj môže byť vybavený napr. kontrolou upchatia násypky, vibrátorom na dopravníku, vibrátorom násypky, automatickým nastavovaním (prevedenie R3), môže byť vyhotovený i v antikorovom prevedení.

Stroje vyrába poľská firma KMK AGRO s dlhoročnou tradíciou.
KMK Agro

automaticka balicka


Technické údaje

Parameter
séria R
Hmotnosť
680 kg
Šírka stroja
1000 mm
Výška stroja
2250 mm
Dĺžka stroja
4200 mm
Rozsah balenia
5 - 25 kg
Príkon stroja
3 kW

   Galéria fotiek automatickej baličky KMK séria R: Galeria KMK R      

Automatické baliace stroje do fólie KMK F2

Stroj na balenie zemiakov, zeleniny a podobných produktov je určený pre automatické balenie do prefabrikovaných sáčkov z fólie PE.
Cez násypný otvor dochádza k naplneniu sáčku. Sáčok „sedí“ na spodnom dopravníku, ovládaného frekvenčným meničom. Po naplnení je sáčok oddelený a uzavretý horizontálnym zváracím zariadením. Presahujúci materiál nad zvarom môže byť oddelený ďalším zariadením.
Rozsah balenia je (podľa prevedenia) 1 - 5 kg alebo 2,5 - 10 kg.

Stroje vyrába poľská firma KMK AGRO s dlhoročnou tradíciou.
KMK Agro

automaticka balicka do PE folie


Technické údaje

Parameter
KMK F2
Hmotnosť
630 kg
Šírka stroja
700 mm
Dĺžka stroja
4100 mm
Výkonnosť
1,2 - 8 t/h

   Galéria fotiek automatickej baličky KMK F2: Galeria KMK R      
[ Návrat na hlavnú stránku